DS1844S-010+
ALIXIN STOCK (HONG KONG) CO., LIMITED
Contact Now
DS1844S-010+
  • 1
Digital Interface : Serial (2-Wire, 5-Wire)
Operating Supply Current : 2.5 mA
Product Category : Digital Potentiometer ICs
Mounting Style : SMD/SMT
Taps per POT : 64
Resistance : 10 kOhms
Wiper Memory : Volatile
Package / Case : SOIC-Wide-20
Maximum Operating Temperature : + 85 C
Packaging : Tube
Series : DS1844S
Operating Supply Voltage : 3.3 V, 5 V